Blog

Amikor a rock’n’rollnak tétje is van

Laza napszemüvegek mögé rejtett izguló, versenyszellemtől túltengő, kíváncsiskodó elsőéves hallgatók és egyetemi munkatársak mocorognak székeiken ülve, telis-tele kíváncsisággal. Hallgatják, amint Szabó Attila belevarázsolja őket a ’60-as évek, majd a gólyabál hangulatába. Még csak most kezdik igazán érezni magukon a SZÉK-közösség, HÖK-csapat, tanárok és szemlélődő felsőévesek befogadó, meleg mosolyát. Majd a gólyaavató-játékok után már újdonsült tagokként lendülnek bele az igazi SZÉK-es, állandó és pörgős hallgatói hangulatvilágba. Táncolnak önfeledten vagy belemerülnek hosszan a közös eszmékbe, míg tart a gólyabál. A mi gólyabálunk.

Ha röviden kellene összegeznem az idei, Made in Hungaria gólyabál hangulatát, pontosan így hangzana. Kicsit keveredik a nosztalgia és az újdonság érzése. Mosolyok és nevetések. Beszélgetések és táncok. Fények, dalok, éneklések és az az igazi jó hangulat. Persze, egy gólyabál, a SZÉK gólyabálja nem csak ennyiből áll. Rengeteg felkészülés, szervezés, háttérmunka és belefektetett idő, ami ilyen széppé és hangulatossá varázsolja ezt a minden évben megszervezett közös rendezvényt.

Mi, a HÖK-csapat és lelkes segítőink, Szabó Attila és Benedek Katalin, már sok péntekkel a gólyabál kezdete előtt töprengtünk azon, hogy a téma, a versenyszámok, a díszlet és a zenék visszatükrözzék és megszerettessék azt a hangulatot az új hallgatókkal, ami minket is a közösséghez „ragasztott” néhány évvel ezelőtt. Gál Szilárd, a HÖK vezetője már sok héttel ezelőtt egy pontos dátummal tudatta velünk, hogy igen, idén is kezdődhet a gólyabál szervezése. Hamar nekiszöktünk a feladatnak, témákat javasoltunk, szavaztunk. A legrokonszenvesebb téma megválasztása után máris kezdődhetett a gólyabálszervezés lényegi része. Szabó Attila, Branc Alina és én a játékok felelőseként dugtuk össze a fejünket, hogy a gólyáinkat minél szórakoztatóbb ügyességi és csapatösszerázó játékokkal tegyük próbára. Sata Zsuzsa pedig a díszletével, lemezeivel és saját készítésű dekorációival varázsolt minket vissza a ’60-as évek rock’n’roll hangulatvilágába. A helyszínen pedig kis csapatunk – Szigyártó Emővel kiegészülve – végigkövettük, koordináltuk és segítettük a játékokat, hogy minden a helyén-rendjén menjen.

Sorbán Ildikó tanárunk, Biblia Emőke és Balogh Bálint volt MÜTF-SZÉK-hallgatók, valamint Szilveszter Barbara harmadéves hallgató voltak a felelősek a zsűrizésért. Kitettek magukért, hiszen nem az asztal mögül kísérték figyelemmel a játékokat, hanem aktívan, időt mérve, a csapatok mellett állva pontozták a játékokat. Született itt eredmény, Rock’n’Roll király és királynő, valamint egy újabb közös és maradandó emlék.

Az igazi gólyákból pedig még igazibb tagok és hallgatók lettek, ahogy a játékok lezárultak, hiszen a Csíki Söröző táncparkettje az első dalnál már meg is telt, a ’60-as évek és a Hungária végigröppent a termen, és ők is velünk táncoltak, míg a buli tartott.

„A MÜTF- (SZÉK-) bulik mindig olyan jók” – hallottam sok embertől ezt a rövid, de sokatmondó mondatot pénteket követően. Pontosan ez az, amiért azt tudom mondani, hogy megérte, és meg is fogja érni továbbra is a belefektetett energia és idő a mindenkori csapatba, gólyabálba és közös rendezvényekbe.

Feleki Kriszti

Az idei bevállalósak:
EDUTUS (SZÉKI JAMPECEK): Elekes-Jakab Henrietta, Derzsi Szabolcs-Zsolt, Imre Krisztián.
KIM (LET US WIN PLS): Csiki Krisztina, Fischer Gergő, Gáspár Zsolt.
VAM (NEM BÍRTOK VELÜNK): Molnár Klaudia, Tamás Áron Norbert, Tárkányi J. Botond.
SZÉK-oktatók-munkatársak (TWISTEREK): Báró Emőke, Lázár Ágnes, Kállai Emánuel.

A remek hangulatú vetélkedőn a könnyűipari mérnökjelöltek (KIM) csapata a IV. helyre, az Edutus-csapat a III. helyre, a SZÉK-oktatók-munkatársak csapata a II. helyre került, míg az idei győztesek az agráripari mérnökjelöltek (VAM).

A zsűri megválasztotta a Rock’n’Roll királynőt (Báró Emőke – SZÉK-oktató) és a Rock’n’Roll királyt (Tamás Áron Norbert – VAM) is.

Ami a dress code-ot illeti, a felhívás szerint vendégeinknek a ruházat opcionális volt, de sokan időutazásukat ezzel is hitelesebbé tették. Érdemes volt, ugyanis a legkorhűbb-legegyedibb-legbohókásabb-legjampecebb ruházatot és annak viselőjét is díjaztuk. Nyertesek: Sata Zsuzsa (Edutus III. év) és Mihály Zoltán (VAM I. év).              

A díjazottak gazdag nyereményekkel térhettek haza támogatóink jóvoltából: Madarasi Gyopár Panzió, Panoráma Panzió, Masszázs Kuckó, Csillagvirág Virágüzlet, PartnerGumi, Zseb Café, Csíki Söröző, Exotic, Majestyc Events, Pomodoro Pizzéria és Étterem, The Spirit Factory, Frankó Pizza, Sion Coffee, Bunny’s Beauty, Speciality Store, VTK Nail Design, Zsupiii Nails, Beauty Professionals Szépségipari Szaküzlet, Areo Hotel & Restaurant, Triga, Szigyártó Emőke kozmetikus, Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ és Civil-Más Rádió, SZÉK Hallgatói Önkormányzat.

A vetélkedők és díjátadások után hajnalig tartó buli kezdődött, az éjszaka zenei hangulatfelelőse DJ BRNY volt.

És ismét protokollmentes, igazi köszönet a hallgatói önkormányzat kemény magjának is, amelynek tagjai mindentől függetlenül az elmúlt hetekben teljesen azonosultak az üggyel és a korral, és sokszor estébe-éjszakába menően is terveztek-szerveztek-kiviteleztek: Gál Szilárd főszervező, Sata Zsuzsa (aki belső „designerünk” is), Branc Alina és Feleki Kriszti játékmesterek. Külön köszönet Benedek Katalinnak, valamint a Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ más munkatársainak-oktatóinak. Miklós András és Vass Attila biztonságosabbá tették rendezvényünket – hála nekik is! Önkénteseink, többek között Szigyártó Emőke, Feleki Kriszti, Sata Zsuzsa és Szilveszter Barbara több szerepben is helyt álltak egyszerre, a helyszíni (játék)gördülékenységet is biztosították, köszönet nekik is! J