Az Innover csapatverseny verseny a Sapientia marosvásárhelyi karán került megrendezésre. A versenyen 7 csapat mérte össze vállalkozói tudását. Minden egyes csapat egy innovatív üzleti tervvel készült, ahol legfontosabb szempontok voltak, hogy megvalósítható legyen, innovatív és a zsűri választ kapjon a „miből?”, „mennyi?”, „mennyiért?” kérdésekre.
Én teljesen hirtelen csöppentem bele a versenybe, a barátom Lakatos Berényi Rajmund, a mérnöki és automatizálás kar hallgatója értesített, hogy a rendezvényen független hallgatók is részt vehetnek és nekik pont szükségük lenne egy marketinges kollégára. Sokat nem is haboztam, egy remek lehetőségnek tartottam és rögtön belevágtuk az ötletelésbe. A csapatok már hónapokkal a verseny előtt megkezdték az üzleti tervek kialakítását, számomra ez az időszak nagyon meghatározó volt, mivel rengeteg tapasztalatot és tudást sikerült gyűjteni.
A V-RealEstate ötletünk témáját, alapját az képezte, hogy a digitális technológia segítségével hogyan fejleszthetnénk az ingatlanfejlesztők és üdülőhelyek reklámértékét, reklámozási technikáját. A verseny előtt egy héttel sikeresen leadtuk az üzleti tervet és elkezdődött a felkészülés a tervek megvédésére, azaz a verseny egyik legmeghatározóbb része. A védésre egy Power Point bemutatót kellett készíteni és 15 percben összefoglalni a tervünk legfontosabb részeit és meggyőzni a zsűri tagjait, hogy az ötletünk a valóságban is sikeresen megállná a helyét. A verseny előtti 1-2 nap többször is elpróbáltuk a prezentációt, hogy mindenkinek gondtalanul menjen majd a beszéd. Itt felosztottuk, hogy mind a 4-en vegyük ki a részünket a feladatból, így Kosza Adrienn (kommunikáció) felvezette az ötletet, utána jómagam a marketing és értékesítési részéről beszéltem, Boda Attila (kommunikáció) a további fejlesztéseket foglalta össze és a legvégén Lakatos Berényi Rajmund (automatizálás) segített megértetni a tervünk műszaki hátterét, azaz, hogy ez gyakorlatban miként kerül megvalósításra.
Nos, nem túlzok, hogy amikor kiálltunk a megvédésre rettenetesen izgultunk, de szerencsére mindenki sikeresen prezentálta a ráeső részt. Véleményem szerint a versenynek ez a része is legalább annyira meghatározó volt, mint az előkészületek, mivel a zsűri tagjai rengeteg hasznos gondolatot fűztek hozza a tervünkhöz és tettek fel olyan kérdéseket, amelyeknek a segítségével még tovább tudtuk csiszolni ötletünket.
A feszültség fokozása érdekében a nézők is szavazhattak kedvenc ötletükre. Az eredményeket egy nagy vetítővásznon követhettük, ahol láthatóan nagyon szoros volt az állás, mivel a többi csapat tagjai is kiváló ötletekkel érkeztek. Így miután mindenki sikeresen lerágta a körmét, lezárták a szavazást és egy hajszállal a csapatunk megnyerte a versenyt. Összefoglalva azt gondolom, hogy a verseny legnagyobb nyereményét mindenki megkapta, aki benevezett és végig csinálta, mivel ezekben az időszakokban rengeteg tudást és tapasztalatot magába szív az ember. Legvégén pedig a megmérettetés felteszi a pontot az I-re, hiszen a zsűri tagjai mind olyan személyekből álltak, akik tapasztalatuk és szakértelmük segítségével átlátták a terveket és a megvalósítás fele igazították a csapatokat, hogy megtalálhassák a siker a kulcsát.
Bedő Ákos,
Edutus Egyetem,
Székelyudvarhely