02

Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök

GAZDASÁGI ÉS VIDÉKFEJLESZTÉSI AGRÁRMÉRNÖK (BSc IN RURAL DEVELOPMENT ENGINEERING)

A képzés célja

Olyan vidékfejlesztési agrármérnökök képzése, akik képesek a termeléssel, szolgáltatással, szaktanácsadással összefüggő szervezési, irányítási, adminisztratív és logisztikai, valamint termelési feladatok ellátására. Az elsajátított agrártudományi, ökonómiai, menedzsment, üzemtani, elemzési-tanácsadási, agrár-kereskedelmi, agrármarketing, környezetvédelmi, regionális és térségi ismereteik birtokában, valamint a szakigazgatási feladatok és az agrárgazdaság kapcsolatrendszerének ismeretében képesek a munkaerő-piaci elvárásoknak megfelelő szakmai munka végzésére. Rendelkeznek a vidékfejlesztés európai uniós normák szerinti értelmezéséhez, vidékfejlesztési programok tervezéséhez, lebonyolításához szükséges szakismeretekkel. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben való folytatására.

50 tandíjmentes hely

Tandíjmentes
Képzésünket a magyar állam is fontosnak tartja, így finanszírozást biztosít az itt tanuló hallgatók számára.

Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök (BSc in Rural Development Engineering).

  • A szakmai hátteret biztosítja és az oklevelet kiállítja: Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE), Keszthely.
  • Az alapfokozat megszerzéséhez összegyűjtendő kreditek száma: összesen 210 kreditpont.
  • Képzési idő: 6 félév + 1 félév szakmai gyakorlat.
  • Az oktatás nyelve: magyar.
  • Képzési forma: tömbösített hétvégi oktatás (péntek délután, szombat délelőtt).
  • A képzés helyszíne: Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ (Kőkereszt tér 1. szám).
  • Nézd meg az anyaintézményed
Az oktatásban, tananyag leadásban mind helyi, mind anyaországi oktatók részt vesznek. Hallgatóink fontosnak tartják, hogy egyetemi központunkban „családias” hangulatban, jól felszerelt technikai környezetben tanulhatnak és közvetlen viszonyt ápolnak oktatóikkal, hallgató társaikkal.
Érdekel
A hallgatók tanulmányaik első évében alapozó tantárgyakkal ismerkednek, pl. mikro- és makroökonómia, agrár- és gazdasági jog, közigazgatási alapismeretek. Ezt követően kerül sor a szakmai ismeretek elsajátítására, mint:
A szakmai tudás mellett hangsúly kapnak az informatikai és pályázatírási ismeretek is. A képzés tananyaga felöleli egyrészt a Székelyföldre jellemző természeti környezet alapszintű ismeretét a talajtól az állatfajokig, a növénytermesztés, állattenyésztés és vadgazdálkodás alapjait, másrészt a gazdasági folyamatok és törvényszerűségek megismerését és kiszámítását romániai és európai jogi keretek között.
Ugyanakkor várjuk azok jelentkezését is, akik területfejlesztési tanácsadással- és szakigazgatással szeretnének foglalkozni, közbirtokosságoknál, vidékfejlesztésben érintett alapítványoknál, helyi szerveződésű társadalmi szervezeteknél, érdekképviseleteknél, tervező intézményeknél, kistérségi társulásoknál vagy akár önkormányzatoknál dolgoznak vagy képzelik el jövőjüket.

Szidi

Szidi, vérbeli lovászlány. A lovai gondozásán túl azon igyekszik, hogy megvalósítsa az álmait, ez vezette őt a SZÉK-re.

Nagyon céltudatos Nem gond számára több szerepnek eleget tenni: amikor kell lovagló csizmát húz, amikor kell akkor magassarkút és boldogan cseréli azt át gumicsizmára is.

Úgy gondolja, hogy az állattenyésztés és a növénytermesztés a legszebb szakma a világon, ezért szeretne még többet tanulni a szakmáról és diplomát szerezni. Meglátása szerint vidékünknek szüksége van a szakképzett emberekre, csak ezáltal érhető el az igazi fejlődés.

Jónak találta, hogy hétvégén zajlik az oktatás, és így munka, mellet is elvégezhető.

 

Új embereket és egy más szemléletet, miszerint sosem késő elkezdeni tanulni, diplomát szerezni vagy akár szakmát váltani, mert lehetőség van rá, csak akarnunk kell és akkor sikerül. 😊

Hallgatónk vagy már?

Az alábbi linkek segíthetnek

Tájékoztatási űrlap vidékfejlesztési agrármérnök (BSc) szakra

Elfogadom, hogy az általam megadott adatokat a Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ a saját céljaira felhasználja.