Április 7–11. között az Edutus Egyetem Székelyudvarhelyi Képzési Központjának munkatársai az Erasmus BIP program keretében részt vettek egy nemzetközi tréningen, amelyet a dániai International Business Academy és Konfuciusz Intézet szervezett, a C3 Consulting szakmai közreműködésével. A képzés célja a kulturális intelligencia fejlesztése, valamint a hatékonyabb nemzetközi kommunikáció és együttműködés elősegítése volt.
A program során munkatársaink olyan gyakorlati eszközöket sajátítottak el, amelyek segítik a különböző kultúrákból érkező kollégákkal, diákokkal való együttműködést. A tréning során kiemelt figyelmet kaptak a kulturális különbségekből fakadó félreértések felismerése és kezelése, a különböző vezetési stílusok és döntéshozatali folyamatok értelmezése, valamint a bizalmon alapuló kapcsolatok építése.
A képzés interaktív jellegének köszönhetően a résztvevők saját munkahelyi és mindennapi tapasztalataikra alapozva, kiscsoportokban dolgoztak fel különböző témákat a 4R modell alapján. A kiscsoportos megbeszélések támogatták új kapcsolatok kialakítását, új nézőpontok megismerését, akár meglévő sztereotípiák megcáfolását, ezáltal kollégáinknak segített a tréning abban is, hogy tudatosabban, nyitottabban tudjanak kapcsolódni más kultúrákból érkező embertársaikhoz.
Az egyhetes program során betekintést nyertek az IBA Nemzetközi Hetének programjaiba, amelyre több, mint 30 országból érkeztek diákok és kísérők. Kollégáink a marketinges diákokhoz csatlakozva első nap egy érdekes és jóhangulatú előadást hallhattak a dán kultúra sajátosságairól, majd egy következő napon ellátogattak a Kongernes Jelling – A viking királyok otthona emlékhelyre, amely az UNESCO Világörökség része, illetve részük volt egy hangulatos Koldinghus tárlatvezetésben is.
A Nemzetközi Hét programjának része volt Dánia első hivatalos borászatának, a Skærsøgaard Vin meglátogatása, ahol a vállalat bemutatása után megkóstolhatták az ország első eredetvédett pezsgőborát, a „DONS”-t. A kis borászat különleges dán klímán és talajon termelt szőlőből állít elő prémium minőségű borokat. A marketinges hallgatók a borászatban elhangzott információk alapján egy reklámkampányt kellett kidolgozzanak a „DON”-s borok népszerűsítésére.
Oktatásszervezői szemmel is kiváló tapasztalat volt látni egy ilyen nagyszabású rendezvény kivitelezését, lebonyolítását. Látszott a pontos tervezés, átgondoltság, részletek kidolgozása mind a szállásoltatás, utaztatás, programkialakítás szempontjából. Bízunk benne, hogy ez az utazás egy jövőbeni együttműködés kezdete is volt, és a közeljövőben már diákokkal és oktató kollégákkal tudunk bekapcsolódni hasonló programokba.
Az IBA csapatának gratulálunk ehhez a színvonalas rendezvényhez, köszönjük Antal Ildikónak a meghívást, az Edutus Egyetem vezetőségének pedig hálásan köszönjük, hogy támogatták kollégáink részvételét.