Blog

Generációk online

Egyetemi tanulmányaim során egyik szeminaristánk félmondata fedte fel előttem, hogy vannak olyan generációs különbségek, amelyek determinisztikusak az egyén viselkedésére. Onnantól kezdve a téma beszippantott és azóta is sok mindet elolvasok ezzel kapcsolatban, mert ez a topic számomra megunhatatlan.

Tari Annamária előadásaival egy videómegosztó oldalon találkoztam, és hamar magával ragadt könnyed stílusa és közérthető magyarázatai. Véletlen, de szerencsés egybeesésnek vélem, hogy Tari Annamária könyveiben találkozik ez a két együttható: egy szinte kimeríthetetlen téma és egy felszabadító szakmai értekezés.

Amit a szerzőről egy gyors keresés után találni lehet az interneten: klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, pszichoanalitikus. Legfőbb szakterülete, amelyben több munkája is született, az online tér és a közösségi média hatása a személyiségre.

De ennél sokkal több a Generációk online könyve, ahogy az összes többiről ugyanúgy elmondható, hogy testközelbe hozza a hétköznapi, számunkra „egyszerűen érthetetlen” interakciók mögött meghúzódó okokat, melyeknek igen gyakran mikrogenerációs eltérésekből adódó magyarázatai vannak.

A könyv témái közé tartozik, hogy a mostani fiatal generációk miért küszködnek gyakran önbizalomhiánnyal, miért él köztünk sok Pán Péter, miért osztják meg sokan mindenkivel azonnal, hogy éppen milyen jó vagy rossz történt velük, miért nehéz a friss diplomásoknak munkát találni, valamint beilleszkedni egy új munkahelyre, vagy miért nem úgy működnek a párkapcsolatok, ahogy a filmekben látjuk. És mindezekhez hogyan asszisztál az online világ.

Ajánlom a könyvet mindazok számára, akik meg akarják érteni kortársaikat, valamint a náluk idősebb és fiatalabb generációk eltérő hozzáállását a világhoz. A szülőknek, hogy bepillantást nyerjenek gyerekeik mindennapi küzdelmeibe, és a fiatal felnőtteknek, hogy megértsék, a szüleik miért támasztanak egészen másfajta elvárásokat irányukba, mint amiket ők megálmodtak maguknak.

Ha beleolvasnál, itt megteheted.

Veres Hanga

Tari Annamária: Generációk online. Tericum Kiadó, Budapest, 2015